Masivní podlahy | Masivní podlahy Real FLOOR |Vášeň a exotická krása se pojí v podlahách z exotiky, podlahy z tohoto dřeva nadchnou, zahřejí a motivují ke změnám. Exotické podlahy v teplých odstínech Merbau až po výrazně červené odstíny Jatoby propůjčují nádech něčeho důvěrně známého, zároveň také nádherně odlišného. 
Teakové dřevo na podlaze podtrhne půvab vašeho interiéru.

Masivní podlahy z kolekce Real FLOOR jsou jedním z nejodolnějších typů dřevěných podlah. Nabídka je tvořena z masivních prken, parket nebo z podlahových palubek. 
Masivní dřevěné podlahy jsou tradičním typem podlah s dlouholetou historií a jsou velmi oblíbené pro svůj přirozený přírodní vzhled a nestárnoucí hodnotu. 
Vyrábějí se ze dřeva stromů MERBAU, PALISANDR, TEAK.   
Zde naleznete kompletní nabídku masivních podlah Real Floor.
Pro vaší představu zde naleznete ceník masivních podlah

Teak - ideální dřevo na kvalitní masivní podlahy

Jako přímý importér, který pro Vás po světě hledá ty nejlepší materiály, jsme do naší nabídky zařadili exotické dřevo Teak, resp. teaková prkna a teakové podlahy z masivu.

Výhoda naší nabídky je přímý import a kontejnerové dodávky zboží přímo do našich skladů. Nabídka podlah průběžně aktualizujeme. Teaková prkna, resp. teakové podlahy z masivu, jsou dováženy v napadajících délkách v provedení na pero a drážku. Luxus a široké užití teakových podlah předurčuje samo teakové dřevo. 

Původ teakového dřeva

Teakové dřevo pochází z Barmy a roste také v Indii, Thajsku, Indonésii a Jávě. Rozšířil se částečně také do Malajsie, na Borneo, Filipíny, do tropické Afriky a Střední Ameriky.

Vzhled teakového dřeva

Pravý barmský teak má úzké, světle žlutohnědé bělové dřevo a tmavé zlatohnědé jádrové dřevo, které na vzduchu na povrchu tmavne na středně nebo tmavě hnědé. Barmský teak má převážně přímé vláknění.
Jávský teak má na rozdíl od barmského teaku živější strukturu, širší škálu barevnosti a různorodější strukturu.

Vlastnosti teakového dřeva

Teakové dřevo má hustotu po vysušení od 610 do 690 kg/m3, průměrně 640 kg/m3. Suší se pomalu a při použití má dobrou stabilitu. Teakové dřevo má střední pevnost v ohybu, nízkou tuhost a rázovou houževnatost, vysokou pevnost v tlaku a je středně vhodný k ohýbání. Lze jej dobře opracovávat. Interiérové podlahy z teaku doporučujeme povrchově upravit 2 tenkými nánosy OSMO Tvrdého voskového oleje č. 3032.

Využití teakového dřeva

Teak si rozhodně zasluhuje svoji skvělou pověst, kterou mu vynesla jeho pevnost a trvanlivost, stabilita v proměnlivých atmosférických podmínkách a vynikající dekorativní vzhled. Kromě teakových podlah zahrnují široké možnosti využití teaku výrobu nábytku, venkovních teras, stavbu lodních palub, zábradlí a trupů lodí. Je také používán v prvotřídní truhlařině na dveře, schodiště a obklady, v docích a přístavech na mola apod. a na zahradní nábytek. Dělají se z něj velmi atraktivní podlahy. Loupe se na výrobu překližky a krájí sena dekorativní dýhy.

Délky: Teak vyskladňujeme s min. 20 % délek 400–800 mm v rovnoměrném zastoupení
a 80 % délek 900 – 1200 mm. Pouze délky 900 – 1200 mm = 10 % přirážka k ceně.

Pokud vám exotické masivní podlahy nevyhovují, zkuste si prohlédnout další masivní podlahy z našeho sortimentu, jako jsou např. postaršené dubové podlahy Old Chapel, celomasivní podlahy Terhurne či podlahové palubky přímo od společnosti Au-mex. Pokud se vám masivní podlahy zdají příliš drahé, zkuste si projít nabídku na třívrstvé dřevěné podlahylaminátové podlahy.

Podlaha Merbau - exotika s extrémní životností

Masivní podlahy ze dřeva Merbau se dodávají v napadajících délkách 400 až 1200mm, provedení na pero a drážku. Masivní podlahy z Merbau vynikají svým atraktivním vzhledem, tvrdostí a životností.

Původ dřeva Merbau

Dřevo, kterému se říká Merbau, se vyskytuje v Jihovýchodní Asii, zejména Indonésii, Vietnamu, Thajsku a Malajsii v oblastech blízko pobřeží a ve vyšších polohách do 400 m nad mořem.

Vzhled masivního dřeva Merbau

Jádrové dřevo merbau je hnědošedé až tmavě červenohnědé s různými odstíny. Barevné rozdíly mezi jednotlivými dřevěnými prkny jsou přirozené a obvyklé a vytvářejí velmi atraktivní vzhled pro náročné interiéry. Toto dřevo na podlahy má téměř stejnoměrnou texturu bez defektů a bez běli. Dřevo Merbau obsahuje vysoký obsah pryskyřice, která se projevuje výskytem zlatavě žlutým žilkováním. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám. Hustota dřeva Merbau je 850 – 1100 kg/m3. Jako povrchovou úpravu merbau dřeva doporučujeme dva velmi tenké nátěry OSMO Čistý vosk č. 1101.

Použití Merbau - dřevo nejen na podlahy

Dřevo Merbau má vysoké hodnoty pevnosti. Kromě dřeva na terasy se v exteriéru používá u vodních staveb a jako konstrukční dřevo v interiéru na výrobu hodnotných masivních podlah a na nábytek. Terasa či podlaha z Merbau vydží desítky let.

Nechte si zpracovat naší cenovou nabídku, napište nám vybranou dřevinu a název provedení dle katalogu včetně požadovaného množství v m2. To můžete v tomto poptávkovém formuláři nebo na mail: poptavky@volkaasyn.cz